300mm Square Floor Waste Arrestor (suits 100mm pipe) (Heel Proof) FW-300BS-304
SKU: FW-300BS-304
Availability: Please contact us for the availability of this item,
Vendor: 3Monkeez
Regular price
Regular price
Sale price
Hurry, only 0 item(s) left in stock!
Another 3monkeez® trade waste solution to combat solids entering the drainage system. Suits 100mm DWV, has fixed secondary strainer, removable basket.
Features and Benefits
Hinged grate
Heel proof
Fixed strainer with 4mm holes
304 grade stainless steel
Suits 100mm DWV, HDPE pipe
Silver Chef Leasing
Select Sliverchef at checkout, pay nothing now.
QTY:
Delivery in 10 business days.
Free Shipping
Free Returns
Learn More.
Covid-19 Shipping Delay Notice
10 customers are viewing this product
Features and Benefits
Hinged grate
Heel proof
Fixed strainer with 4mm holes
304 grade stainless steel
Suits 100mm DWV, HDPE pipe