Modular System CABINET WITH RIGHT SINK - SC-7-1200R-H
SKU: SC-7-1200R-H
Availability: In stock
Vendor: Modular Systems
Regular price
Regular price
Sale price
Hurry, only 5 item(s) left in stock!
Key Features
  • Excellent for open kitchens
  • Right Sink
  • 1200 mm wide x 700 mm deep
  • ALL STAINLESS STEEL KITCHEN TIDY CABINET WITH SINK, DOORS & DRAWERS
  • 700 mm deep x 900 mm high + 150 mm splashback
  • "Punched" bowls
  • Bowl size 450mmWx450Dx300H
  • 90 mm Ø drain hole
  • Pre-assembled with all welded joins
  • Top & Frame: 1.2 mm; SUS304 grade (18/8); Hairline finish
  • Doors & drawers are 0.9 mm
2 Years Parts Only Warranty
Silver Chef Leasing
Select Sliverchef at checkout, pay nothing now.
QTY:
Delivery in 10 business days.
Subtotal:
Free Shipping
Free Returns
Learn More.
Covid-19 Shipping Delay Notice
10 customers are viewing this product
Key Features
  • Excellent for open kitchens
  • Right Sink
  • 1200 mm wide x 700 mm deep
  • "Punched" bowls
  • Bowl size 450mmWx450Dx300H
  • 90 mm Ø drain hole
  • Doors & drawers are 0.9 mm