Simply Stainless Bar Modules 1500mm wide 700mm deep Mobile Bench SBM.M.7.1500
SKU: SBM.M.7.1500
Availability: Please contact us for the availability of this item,
Regular price
Regular price
Sale price
Hurry, only 0 item(s) left in stock!
Simply Stainless Modular Bar Mobile Benches are available in both 600mm and 700 deep options, in widths of either 1200mm, 1500mm or 1800mm.
FEATURES & BENEFITS:
  • High quality 304 grade stainless steel tops
  • 1.2mm thick, no. 4 finish
  • 3mm zincalume core, marine grade protective paint
  • 30mm square stainless steel tube, satin polished
  • Adjustable stainless lug feet
  • 6mm stainless steel flat bar servery supports, welded to frame
  • Supplied flat packed ready for assembly
TECHNICAL DATA:
Product Code SBM.M.7.1500
W x D x H (mm) 1500 x 700 x 1104
Unit Weight (Kg) 58
Load Capacity (Kg) 200
Silver Chef Leasing
Select Sliverchef at checkout, pay nothing now.
QTY:
Delivery in 10 business days.
Free Shipping
Free Returns
Learn More.
Covid-19 Shipping Delay Notice
10 customers are viewing this product
FEATURES & BENEFITS:
  • 1.2mm thick, no. 4 finish